Pomiń nawigację

Biuletyn Euro Info 1/2019

Biuletyn Euro Info to czasopismo wydawane przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP. Poruszane są w nim zagadnienia związane z prowadzeniem i rozwojem firmy na rynkach UE, szczególnie kwestie prawne, ale nie tylko.

Seria: Biuletyn Euro Info

Rodzaj publikacji: Poradnik

Rok wydania: 2019

Język: PL

ISBN: ISSN 25444719

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Drodzy Czytelnicy,

od początku roku funkcjonują przepisy wprowadzające nową zasadę w prowadzeniu działalności gospodarczej – obowiązkowe ujawnianie administracji skarbowej informacji o tzw. schematach podatkowych. Chodzi o działania mające lub mogące mieć wpływ na podatkowe zobowiązania przedsiębiorców. Na mocy tych regulacji do raportowania w pierwszej kolejności będą zobowiązane te podmioty, które zawodowo zajmują się przygotowywaniem, oferowaniem i wdrażaniem wspomnianych schematów. Jednak w pewnych przypadkach obowiązek ten przejdzie także na samych podatników. Nowe przepisy przewidują szeroki zakres informacji będących przedmiotem raportowania do organów skarbowych, a także sankcje za uchybienia w tym zakresie. Chcąc pomóc naszym Czytelnikom właściwie wypełniać nowe obowiązki, zapraszamy do lektury artykułu pt. „Wprowadzenie regulacji MDR w Polsce”.

Zapraszamy także do zapoznania się z tekstem pt. „Implementacja dyrektywy PSD2”. W tym artykule opisujemy zmiany w polskich przepisach zachodzące w obszarze instrumentów płatniczych, czyli kart sklepowych, paliwowych i podarunkowych, a także voucherów i bonów.

Zapraszamy także do zapoznania się z najnowszymi ofertami współpracy zagranicznej pochodzącymi z bazy POD (Partnership Opportunities Database), prowadzonej przez Komisję Europejską i udostępnianej ośrodkom Enterprise Europe Network.

 

Z wyrazami szacunku

zespół redakcyjny Biuletynu Euro Info

Inne publikacje, którę mogą Cię zainteresować

Biuletyn Euro Info 10/2018

Poradnik

Biuletyn Euro Info 10/2018

Zobacz
Biuletyn Euro Info 9/2018

Poradnik

Biuletyn Euro Info 9/2018

Zobacz
Biuletyn Euro Info 8/2018

Poradnik

Biuletyn Euro Info 8/2018

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować

+

Wyszukiwarka dofinansowań