Pomiń nawigację

27 lutego 2023

To się ogląda w 2023! Zainspiruj się do działania

Udostępnij

Chcesz się rozwijać, ale nie masz czasu na kurs?

Nasze rozmowy z ekspertami zainspirują Cię do działania i wprowadzania zmian w Twojej firmie.

Nagrania zostały zrealizowane w ramach Centrum Rozwoju MŚP oraz Enterprise Europe Network.

Z naszymi ekspertami rozmawialiśmy na następujące tematy:

  1. Obcy w firmie – jak przebiega proces inwestycji w startupie?
  2. Co to są usługi chmurowe i jak z nich korzystać?
  3. Jak zarządzać projektem IT w małej firmie?
  4. 5 złotych zasad content marketingu.
  5. Czy negocjacje w biznesie mogą być korzystne dla obu stron?
  6. Czy logistyka jest szansą na rozwój dla branży e-commerce?
  7. E-commerce w UE – jak rozliczyć podatki.
  8. E-sklepy, a ochrona konsumenta i środowiska.

Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o rozmowach.

Zapraszamy również na naszą playlistę na YouTube.


Obcy w firmie – jak przebiega proces inwestycji w startupie?

Chcesz wiedzieć, jak przebiega proces inwestycji w startupie? Obawiasz się rozmów z inwestorem? Czy znasz pojęcie "smart money" w kontekście relacji z inwestorem? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, która pozwoli Ci zobaczyć, że inwestor nie powinien być "obcym" w Twojej firmie.

Zobacz prezentację


Co to są usługi chmurowe i jak z nich korzystać?

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, która jest skierowana do osób zainteresowanych zbudowaniem podstawowej wiedzy dotyczącej usług chmurowych oraz ich wykorzystania w ramach swojej firmy. Głównym celem nagrania jest wskazanie różnic pomiędzy rozwiązaniami chmurowymi a środowiskami on-premises w kontekście: kosztów, gwarancji dostawców, a także bezpieczeństwa oraz wymaganych kompetencji pracowników.

Zobacz prezentację


Jak zarządzać projektem IT w małej firmie?

Projekty IT to codzienność każdej firmy. Także małych i średnich przedsiębiorstw. Zaczynając od wdrożenia pakietu Office, po bardziej złożone rozwiązania biznesowe. Z naszej rozmowy dowiesz się, czy w ogóle potrzebujesz wdrażać rozwiązania IT w firmie, jakie są największe wyzwania w trakcie realizacji projektów IT, co charakteryzuje projekty IT w kontekście pracy z zespołem, budżetem, zakresem i czasem trwania.

Zobacz prezentację


Content marketing i promowanie marki w internecie

Szukasz informacji o content marketingu (CM)? Chcesz zaplanować swoją strategię CM, poszerzyć swoje grono odbiorców, zwiększyć wiarygodność marki oraz polepszyć swoje działania komunikacyjne? Posłuchaj rozmowy z ekspertem skierowanej do przedsiębiorców, którzy chcą lepiej poznać nowoczesne mechanizmy promocji i komunikacji z odbiorcami.

Zobacz prezentację


Negocjacje w biznesie

Poznaj tajniki prowadzenia skutecznych negocjacji. Dowiedź się, czym jest styl negocjacji oraz jaki jest twój własny styl negocjacyjny. Zyskaj wiedzę na temat poszczególnych etapów procesu negocjacji wraz z konkretnymi technikami, które będziesz mógł wykorzystać w praktyce. Czy pora negocjacji może mieć wpływ na ich wynik? Czy dobra kawa może mieć wpływ na negocjacje? Tego wszystkiego dowiesz się, słuchając rozmowy z ekspertem.

Zobacz prezentację


Logistyka w e-commerce

Chcesz poznać podstawowe zagadnienia związane z logistyką e-commerce? Szukasz najnowszych trendów i najlepszych praktyk, by dalej rozwijać swój e-sklep? Czy znasz największe wyzwania stojące przed logistyką, w branży e-commerce?

Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań związanych z logistyką w e-handlu znajdziesz w rozmowie Justyny Dżbik-Kluge z dr hab. Arkadiuszem Kawą, dyrektorem Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego.

Zobacz prezentację


Obowiązki sklepów internetowych prowadzących handel w Unii Europejskiej – podatki

Prowadzisz e-sklep i myślisz o wejściu na nowe rynki? Nie rozumiesz kwestii podatkowych, takich jak — WSTO, SOTI, IOSS, OSS? Chcesz poznać najczęstsze problemy podatkowe związane z handlem w UE? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań związanych z podatkami w działalności transgranicznej e-sklepów znajdziecie w rozmowie Justyny Dżbik-Kluge z Patrycją Mikułą, wieloletnim doradcą podatkowym, ekspertką pracującą na rzecz firm e-commerce.

Zobacz prezentację


Obowiązki sklepów internetowych prowadzących handel w UE – ochrona konsumentów, ochrona środowiska

Na czym polega dropshipping? Czy warto kupować opinie w Internecie? Czym różni się green marketing od greenwashingu? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań związanych z prowadzeniem e-sklepów znajdziecie w rozmowie Justyny Dżbik-Kluge z Weroniką Herbet-Homendą, z kancelarii BWHS.

Zobacz prezentację


 

Zobacz też webinaria i rozmowy opublikowane w 2022 r.

 

Zobacz więcej podobnych artykułów