Pomiń nawigację

27 kwietnia 2022 r.

Firma z Ukrainy szuka partnerów do produkcji i dystrybucji oczyszczacza powietrza przeciwko SARS CoV-2 i innym wirusom

Numer oferty: TOUA20220422010

Małe prywatne przedsiębiorstwo zlokalizowane w mieście Stryj w obwodzie lwowskim od ponad 30 lat rozwija i produkuje niestandardowe urządzenia. Od początku pandemii COVID-19 firma pracuje nad technologiami w aerozolu chroniącymi przed rozprzestrzenianiem się patogennych wirusów.

Opis

Efektem prac było stworzenie innowacyjnej technologii. Pracownicy firmy zdecydowali się na zastosowanie własnej metody zwalczania wirusów aerozolowych. Firma szczegółowo przeanalizowała oryginalny eksperyment Millikena, który wykazał, że oddziaływanie elektryczne jest o 40 rzędów wielkości silniejsze niż grawitacyjne, i jeden dodatkowy elektron wystarczy do kontroli zachowania kropli cieczy. Firma postanowiła przeskalować to zjawisko i przeprowadzić eksperymenty dot. elektryfikacji mikrozanieczyszczeń (wirusów).

W tym celu w ciągu prawie dwóch lat firma wyprodukowała dziesiątki różnych modeli przyszłych oczyszczaczy powietrza przeciwko patogenom, oraz przeprowadziła z nimi wiele eksperymentów w różnych pomieszczeniach, aby określić bezpieczną siłę pola elektrostatycznego i skuteczność metody przy użyciu analizatora natężenia pola i pyłu. Efektem tych prac było stworzenie nowej innowacyjnej technologii ochrony prewencyjnej przed rozprzestrzenianiem się chorobotwórczych wirusów. Opracowana technologia należy do kategorii technologii głębokich, ponieważ została stworzona i zaprojektowana do rozwiązywania długoterminowych zadań podstawowych (ochrona ludzkości przed epidemiami). Firma jest zainteresowana znalezieniem wiarygodnych partnerów do organizacji masowej produkcji urządzeń do oczyszczania powietrza z wykorzystaniem tej technologii.

Technologia opracowana przez tę firmę będzie w stanie zapobiegać pandemii COVID19 oraz innym wirusom i stworzyć bezpieczną atmosferę w szpitalach chorób zakaźnych, co będzie miało szeroki pozytywny wpływ na zdrowie publiczne i oczyszczanie powietrza. Osoby z chorobami płuc, alergią i astmą będą mogły przebywać w komfortowej atmosferze w domu lub w pracy. W przemyśle zastosowanie tej technologii zmniejszy zapylenie w sklepach, zwiększy wydajność, zmniejszy liczbę chorób zawodowych. Zapobieganie rozprzestrzenianiu się groźnych chorób wirusowych będzie miało poważne skutki społeczne.

Z ekonomicznego punktu widzenia technologia ta oczyści powietrze w pomieszczeniu lepiej, szybciej i taniej niż inne technologie. Ponadto stosowanie tej technologii jest całkowicie bezpieczne dla człowieka. Masowe zastosowanie opracowanej technologii zminimalizuje ryzyko epidemii bakteriologicznych i wirusowych. W rezultacie ludzkość ucierpi znacznie mniej i nie będzie marnować energii na radzenie sobie z katastrofalnymi skutkami przyszłych epidemii. Technologia jest testowana w rzeczywistym środowisku w obecności ludzi. Urządzenie do oczyszczania powietrza według tej technologii jest w trakcie opracowywania i produkcji.

Oczekiwana rola partnera

Firma poszukuje partnerów za granicą do wspólnej produkcji i dystrybucji prototypowego oczyszczacza powietrza na rynkach międzynarodowych na podstawie umowy długoterminowej: licencji lub umowy produkcyjnej. Oczekuje się, że partnerzy będą produkować i aktywnie promować produkt na uzgodnionym terytorium oraz zapewniać profesjonalne i wysokiej jakości wsparcie dla konsumentów. Najważniejsze jest stworzenie masowej produkcji. Zgodnie z umową modelową partner ma otrzymać prawo do produkcji i sprzedaży odpowiednich produktów.

Po zakończeniu produkcji pilotażowej lub komercjalizacji technologii planowany jest rozwój biznesu technologicznego na pełną skalę z dostępem do rynków międzynarodowych i powszechną dystrybucją produktów w ramach umowy produkcyjnej. Firma oczekuje, że inwestorzy/partnerzy zainteresowani masową produkcją urządzenia będą partycypować w obciążeniu finansowym z tego tytułu.

Zainteresowanych ofertą prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z podaniem numeru TOUA20220422010

 

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 27.04.2022 10:48
Poprawiono: 05.05.2022 08:51
Modyfikujący: Eryk Rutkowski
Udostępniający: Eryk Rutkowski
Autor dokumentów: