Pomiń nawigację

27 kwietnia 2022 r.

Instytut badawczy z Ukrainy poszukuje producentów opracowanego przez siebie preparatu do ochrony roślin

Numer oferty: TOUA20220421018

Ukraiński instytut B+R oferuje kompleksowy mikrobiologiczny preparat do ochrony roślin przed patogenami i szkodnikami oparty na związku bakterii Pseudomonas. Wykazuje on działanie antygrzybiczne, antybakteryjne, antywirusowe, owadobójcze i pro-wzrostowe. Jest stosowany do zbiorów zbóż i warzyw, w ogrodownictwie, leśnictwie i parkach. Instytut poszukuje umowy handlowej ze wsparciem technicznym z firmami specjalizującymi się w produkcji biopreparatów mikrobiologicznych.

Opis

Biopreparaty oparte na szczepach bakterii mogą dać wzrost wydajności upraw. Są już na rynku, ale w większości przypadków nie zapewniają jednocześnie ochrony i stymulacji wzrostu rośliny.
Ukraiński instytut B+R oferuje preparat charakteryzujący się unikalnym spektrum działania (antygrzybiczne, antybakteryjne, antywirusowe, owadobójcze i pro-wzrostowe).

Składniki preparatu – dwa szczepy bakterii Pseudomonas chlororaphis subsp. Aureofaciens, które syntetyzują szeroki zakres biologicznie aktywnych substancji, dających kompleksowy efekt i wysoką wydajność.

Antygrzybiczne działanie biopreparatu jest wynikiem aktywności pigmentów fenazyny syntezowanych przez szczepy. Substancje te hamują też wzrost bakteryjnych patogenów roślin (Sup 1). Wysoka aktywność antywirusowa wynika z syntezowanych przez szczepy egzopolisacharydów i lipopolisacharydów. Efekt owadobójczy wynika z syntezy toksyn entomopatogenicznych (Sup 2). Efekt stymulacji rozwoju roślin wynika z tworzenia licznych hormonów wzrostu - auksyny, gibereliny i in.

Biopreparat jest stosowany do ziaren i warzyw, w ogrodownictwie do zbiorów jagód, w leśnictwie i parkach. Możliwa jest aplikacja do nasion jako inokulant, do materiału sadzeniowego (korzenie szczepów), oprysk przy wegetacji, przy zbiorze przed magazynowaniem.Jest stosowany jako ochrona przed szkodnikami: mszycami, zwijaczami liści, pluskwami, cykadami, ćmami, żukami Colorado, kleszczami, świetlikami i in. oraz przeciwko chorobom: murszeniu korzeni, fuzariozie, plamistości, więdnięciu, pleśnieniu, septoriozie i in.

Instytut jest zainteresowany współpracą na bazie niewyłącznej licencji. Zgodnie z umową przekazane zostaną szczepy bakterii, dokumentacja naukowa i techniczna, technologia otrzymywania biopreparatu. Możliwe konsultacje naukowe w miarę potrzeb.

Oczekiwana rola partnera

Poszukiwane są firmy przemysłowe specjalizujące się w produkcji leków mikrobiologicznych lub biofabryki zdolne do wdrożenia do produkcji licencyjnej technologii. Powinny posiadać wyposażenie odpowiednie do realizacji oferty według umowy handlowej ze wsparciem technicznym.

Zainteresowanych ofertą prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z podaniem numeru TOUA20220421018

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 27.04.2022 14:24
Poprawiono: 29.04.2022 13:04
Modyfikujący: Eryk Rutkowski
Udostępniający: Eryk Rutkowski
Autor dokumentów: