Pomiń nawigację

29 kwietnia 2022 r.

Ukraiński producent mikrobiologicznego preparatu zwiększającego plony poszukuje partnerów do produkcji

Numer oferty: TOUA20220421024

Kompleksowy preparat mikrobiologiczny do zwiększenia plonów oparty na bakteriach wiążących azot i uczynniających fosfor

Ukraiński instytut B+R opracował kompleksowy mikrobiologiczny preparat do zwiększenia plonów oparty na bakteriach wiążących azot i uczynniających fosfor. Preparat stymuluje wzrost i rozwój roślin i chroni przed wpływem czynników stresujących, patogenami roślinnymi i roślinożercami. Instytut podejmie współpracę z firmami specjalizującymi się w produkcji biopreparatów mikrobiologicznych poprzez umowę handlową ze wsparciem technicznym.

Opis

Zwiększenie wydajności w produkcji upraw i otrzymanie produktów przyjaznych środowisku jest ważne dla różnych krajów świata. Stosowanie biopreparatów opartych na szczepach bakterii może być rozwiązaniem tego problemu. Ukraiński instytut B+R oferuje preparat poprawiający zasilanie roślin azotem i fosforem, stymulujący ich wzrost i rozwój,  chroni rośliny przed chorobami powodowanymi przez grzyby i bakterie oraz przed roślinożercami.

Preparat jest oparty na szczepach bakterii:
Wiążące azot szczepy Azotobacter vinelandii charakteryzują się wysoką aktywnością wiązania molekularnego azotu i jego transfer to form mineralnych i zdolność do syntezy biologicznie aktywnych substancji, które stymulują wzrost i rozwój roślin.
Uczynniające fosfor szczepy bakterii Bacillus subtilis mogą zwiększyć dostępność fosforu dla roślin. Wymienione bakterie syntetyzują i wprowadzają do środowiska biologicznie aktywne substancje, które hamują rozwój fitopatogenicznych bakterii i grzybów.

Preparat może być wytwarzany w formie nanokompozytowego granulatu, charakteryzującego się wysoką stabilnością składu przy dłuższym przechowywaniu (do 6 miesięcy), oraz w formie zawiesiny.
Efektywność preparatu:

  • Wzrost plonów zbóż (masa ziaren pszenicy wzrasta o 3.3 – 7 g) jest typowy nie tylko dla bezpośrednio traktowanych nasion, ale jest utrzymany w poplonie;
  • Wzrost plonów warzyw o 25 – 37%;
  • Wzrost kwitnienia róż o 30 – 45%.

Instytut poszukuje współpracy poprzez niewyłączną licencję. Zgodnie z umową handlową ze wsparciem technicznym udostępniane są szczepy bakterii, jak również dokumentacja naukowa i techniczna oraz konsultacje naukowe.

Oczekiwana rola partnera

Firmy specjalizujące się w produkcji mikrobiologicznych preparatów i bio-fabryki zdolne do wdrożenia licencyjnej biotechnologii do produkcji.
Dla produkcji konieczne jest posiadanie odpowiedniego wyposażenia. Zgodnie z umową handlową ze wsparciem technicznym instytut przekaże szczepy bakterii, dokumentację naukową i techniczną oraz ujawni proces otrzymywania biopreparatu. W miarę potrzeby możliwe jest doradztwo na warunkach dodatkowych umów.

Zainteresowanych ofertą prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z podaniem numeru TOUA20220421024.

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 29.04.2022 13:53
Poprawiono: 29.04.2022 12:56
Modyfikujący: Eryk Rutkowski
Udostępniający: Eryk Rutkowski
Autor dokumentów: