19 listopada 2021 r.

Szkolenie online: eBay i Amazon – sprzedaż krok po kroku, 1 grudnia

W imieniu ośrodka Enterprise Europe Network przy Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zapraszamy na szkolenie online pn.: „eBay i Amazon – sprzedaż krok po kroku”, które odbędzie się 1 grudnia br.

Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli firm, które planują sprzedaż na platformach typu marketplace: eBay i Amazon.

Dlaczego warto wziąć udział?

Amazon i Ebay są największymi na świecie platformami e-commerce, a sprzedaż za ich pośrednictwem wydaje się skutecznym sposobem na sprzedaż produktów do klientów w Europie. Czy są to portale sprzedażowe dla każdego i jak wykorzystać ich potencjał by zwiększyć sprzedaż produktów Twojej firmy? Żeby się o tym przekonać zapraszamy do udziału w szkoleniu.

Podczas szkolenia przedstawimy podstawy prowadzenia działalności na eBay i Amazon. Opowiemy jak przygotować się do sprzedaży i wskażemy jakie kwestie formalne należy spełnić prowadząc sprzedaży zagraniczną, jak założyć konto na platformach i stworzyć swój sklep, karty produktów, które wysoko pozycjonują produkt w wynikach wyszukiwania i zainteresują kupujących. 

Przedstawimy różnicę między sprzedażą Private Label a Arbitrage/Wholesale. Powiemy jak dostarczyć towar do klienta w modelach sprzedaży FBA i FBM w przypadku Amazona i jakie korzyści lub trudności mogą się wówczas pojawić. 

Dowiecie się także czym są programy Amazon Prime i eBay Plus i jak stać się sprzedawcą uczestniczącym w tych programach, oraz jakie różnice występują pomiędzy programami oferowanymi przez Amazon: EFN, MCI, PAN EU.

Ponadto uczestnicy szkolenia dowiedzą się:

  • jakie obowiązki podatkowe wynikają z prowadzenia działalności na platformach i sprzedaży do klientów w Europie,
  • jakie są koszty związane ze sprzedażą na eBay oraz w modelach FBA i FBM na Amazon,
  • jakie znaczenie ma marka i jej budowanie w sprzedaży na Amazon i eBay,
  • jak założyć konta, poruszać się po Seller Central (Amazon) i Seller Hub (eBay) i tworzyć karty produktów, 
  • jakie są formy promocji ofert dostępne na Amazon oraz eBay,
  • oraz narzędzia wspierające sprzedaż na tych platformach.

Kiedy?

1 grudnia br. o godz.: 10:00

Jak wziąć udział?

Szkolenie jest bezpłatne. Aby wziąć w nim udział należy się zarejestrować za pośrednictwem strony internetowej.

Zapraszamy do rejestracji!

Szkolenie poprowadzi konsultantka Enterprise Europe Network, specjalista od e-commerce p. Agnieszka Wielgórecka, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 725 292 803.


Może Cie zainteresować

Opublikowano: 19.11.2021 10:01
Poprawiono: 19.11.2021 09:04
Modyfikujący: Eryk Rutkowski
Udostępniający: Eryk Rutkowski
Autor dokumentów: