Pomiń nawigację

29 lipca 2021 r.

PARP dzieli się doświadczeniami

Doświadczenia Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości z obszaru wspierania przedsiębiorczości, tworzenia ekosystemu rozwoju startupów i finansowania innowacji są przedmiotem zainteresowania wielu zagranicznych instytucji otoczenia biznesu.

Od stycznia 2021 r. PARP nawiązała współpracę z nowo powołanym Biurem Rozwoju Innowacji z Uzbekistanu (National Office of Innovations).

Biuro Rozwoju Innowacji to instytucja podległa Ministerstwu Innowacyjnego Rozwoju Uzbekistanu. Jego zadania obejmują, między innymi ułatwianie współpracy pomiędzy instytucjami naukowo-badawczymi, uniwersytetami oraz przedstawicielami biznesu, transfer technologii i wdrażanie innowacji w przedsiębiorstwach. Dyrektorem generalnym Biura został Olimjon Tuychiev, który pełni również funkcję wiceministra rozwoju innowacyjnego Republiki Uzbekistanu.

Współpraca Biura Rozwoju Innowacji i PARP obejmuje wymianę doświadczeń z obszaru wspierania biznesu i innowacyjności. Przedstawiciele Biura uczestniczyli m.in. w szkoleniu, w trakcie którego eksperci PARP ekosystemu startupów, tworzenia programów akceleracyjnych i platform startowych. Wkrótce planowane są kolejne warsztaty z udziałem uzbeckich konsultantów.

Na współpracę z Uzbekistanem patrzymy strategicznie. To kraj, który ponownie otworzył się na zagraniczne inwestycje i wdraża reformy rynkowe. Jest to bardzo interesujący obszar dla polskich przedsiębiorców, którzy są obecni w regionie Azji Centralnej od wielu lat. Jako PARP chcielibyśmy mieć w Uzbekistanie partnera, któremu nie tylko przekażemy nasze doświadczenia, ale który również pomoże polskim firmom w nawiązaniu partnerstw gospodarczych i technologicznych na lokalnym rynku. Mamy nadzieję na dalsze wspólne przedsięwzięcia – powiedział Marcin Czyża, p.o. prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.


Może Cie zainteresować

Opublikowano: 29.07.2021 14:26
Poprawiono: 30.07.2021 12:35
Modyfikujący: dawid_cybulski
Udostępniający: dawid_cybulski
Autor dokumentów: