5 maja 2021

Webinarium: „Rewolucja w opodatkowaniu spółek komandytowych – zagrożenia i szanse”, 8 czerwca

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza wszystkich przedsiębiorców z sektora MŚP na bezpłatne webinarium pt.: „Rewolucja w opodatkowaniu spółek komandytowych – zagrożenia i szanse”, które odbędzie się 8 czerwca br. w godz. 11:30-13:00.

Webinarium poprowadzi Aneta Drosik – radca prawny i doradca podatkowy. Prelegentka posiada ponad 10 lat praktyki zawodowej, to doświadczony wykładowca, który ma za sobą kilkaset godzin szkoleniowych z zakresu prawa podatkowego i gospodarczego. Jest ekspertem z zakresu prawa gospodarczego i podatkowego, compliance oraz procedur podatkowych. Jest także autorką kilkudziesięciu publikacji prasowych dotyczących zarówno bieżących kwestii podatkowych, jak i zagadnień specjalistycznych.

Dlaczego warto wziąć udział?

Wraz z początkiem 2021 r. spółki komandytowe stały się podatnikami CIT – od 1 stycznia nastąpiło podwójne opodatkowanie dochodów spółek komandytowych.

Jakie są konsekwencje zmiany opodatkowania? Jak przygotować swoją firmę do wprowadzonych zmian? Co zrobić w okresie przejściowym? Na te i inne pytania odpowiemy podczas czerwcowego webinarium.

W programie webinarium:

  1. Spółka komandytowa i komandytowo – akcyjna jako podatnik CIT – co to oznacza dla wspólników? – kalkulacja podwójnego podatku.
  2. Z jakich zwolnień korzystają wspólnicy spółek komandytowych i komandytowo – akcyjnych?
  3. Odroczenie w czasie opodatkowania CIT w spółkach komandytowych – warunki, jakie należało spełnić.
  4. Co zrobić z dotychczas wypracowanymi zyskami?
  5. Rozwiązania umożliwiające ograniczenie ciężaru podatku dochodowego.

Kiedy?

8 czerwca br. godz. 11:30 – 13:00

Jak wziąć udział?

Webinarium jest otwarte i nie wymaga rejestracji. W dniu transmisji uaktywni się poniższy player, w którym obejrzysz materiał.

Organizatorem wydarzenia jest PARP w ramach działań Centrum Rozwoju MŚP.

Serdecznie zapraszamy.

 


Zobacz więcej podobnych artykułów

Opublikowano: 05.05.2021 06:21
Poprawiono: 05.05.2021 06:23
Modyfikujący: Eryk Rutkowski
Udostępniający: Eryk Rutkowski
Autor dokumentów: