Pomiń nawigację

29 marca 2021 r.

Technologiczny startupie! Poszukujesz inwestora? Weź udział w programie akceleracyjnym InvestHorizon. Zgłoszenia do 28 maja

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca młode firmy technologiczne do udziału w 8. i ostatniej edycji programu akceleracyjnego organizowanego w ramach InvestHorizon. Uczestnicząc w programie młodzi przedsiębiorcy mają szansę na nawiązanie kontaktów z innymi przedsiębiorcami, trenerami oraz z inwestorami.

Do tej pory Invest Horizon Accelerator wsparł 450 europejskich firm, obecnie trwa nabór ostatnich 50 firm do programu.

Czym jest Invest Horizon?

To projekt finansowany ze środków Komisji Europejskiej w porozumieniu z programem EUREKA. Projekt jest realizowany w międzynarodowym konsorcjum, w skład którego wchodzą wiodące w Europie instytucje finansowe zajmujące się pozyskiwaniem finansowania dla startupów. Jednym z partnerów projektu jest bank inwestycyjny BPI France.

Cele projektu

Celem Invest Horizon jest pomoc zaawansowanym technologicznie europejskim startupom w pozyskaniu finansowania w ramach Rundy Inwestycyjnej Serii A.  Środki pozyskane przez startup w ramach rundy inwestycyjnej serii A są wykorzystywane przede wszystkim na potwierdzenie zapotrzebowania rynku na produkt startupu w dużej skali. Inwestorzy w rundach inwestycyjnych serii A w zamian za kapitał uzyskują bardzo silne prawa (preferencje) w startupie powiązane z ich udziałami.

Runda inwestycyjna Serii A skierowana jest do start-upów, które:

  • Posiadają technologię, która może być skalowalna.
  • Wykażą realne zapotrzebowanie na ich produkt czy usługę, które przekłada się na pozyskiwanie klientów i stały wzrost.
  • Posiadają biznes plan, w którym pokazany jest m.in. sposób skalowania biznesu.
  • Mają zespół składający się nie tylko z założycieli, ale również z osób kluczowych.

W ramach projektu Invest Horizon polskie firmy technologiczne mogą skorzystać z 4-6 miesięcznego programu akceleracyjnego, który obejmuje:

  • Open services (webinaria, szkolenia online).
  • Coaching i mentoring prowadzony w ramach grup tematycznych  tzw. Online Trust Groups.
  • Szyte na miarę spotkania z inwestorami.
  • Spotkania typu Bootcamp, których celem będzie m.in. rozwiązanie – poprzez coaching – kluczowych problemów i wyzwań związanych ze skalowaniem produktu lub usługi.
  • Szkolenie dot. pitchingu.
  • Udział sesjach pitchingowych (online i stacjonarne) przed zaproszonymi inwestorami (Venture capital: korporacje, anioły biznesu, etc.).

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w programie, należy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie programu do 28 maja 2021r.

Masz pytania dotyczące programu?

Dołącz do sesji Q&A online organizowanych co 2 tygodnie, wystarczy tylko kliknąć w datę poniżej:

Chcesz poznać uczestników poprzednich edycji Invest Horizon Accelerator?

Poznaj przykłady pierwszych 131 firm, które z sukcesem zdobyły dofinansowanie z funduszy kapitałowych na kwotę ponad 53 mln euro.

Dodatkowych informacji udziela Monika Fiszer, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 29.03.2021 12:35
Poprawiono: 29.03.2021 10:51
Modyfikujący: Eryk Rutkowski
Udostępniający: Eryk Rutkowski
Autor dokumentów: