Pomiń nawigację

29 października 2020 r.

Webinarium “Smart Healthcare & Technology Innovation in Taiwan” – technologia w walce z COVID-19, 3 listopada br.

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w bezpłatnym webinarium na temat rozwiązań w zakresie walki z COVID-19,  które odbędzie się w dniu 3 listopada 2020 r. w godzinach 9:00-10.30

Problemy związane ze starzeniem się społeczeństwa i pandemią COVID-19 są wyzwaniami dla wielu krajów na całym świecie. Sytuacja ta zmusza do transformacji opieki zdrowotnej i wprowadzenia inteligentnych rozwiązań. W związku z tym, wykorzystywanie nowych technologii takich jak: sztuczna inteligencja, big data, VR, Internet Rzeczy, urządzenia ubieralne w celu poprawy usług związanych z opieką medyczną także w szpitalach, to obecnie główny trend w branży. Oczekuje się, że innowacje w medycynie precyzyjnej i profilaktyce poprawią jakość życia pacjentów. 

Z wielką przyjemnością zaprosiliśmy prelegentów z czołowego szpitala na Tajwanie, firmy z branży ICT oraz rozwojowego startupu, by podzielili się swoim doświadczeniem w skutecznym uchwyceniu ostatnich trendów na rynku.

  • Dr Yi-shan Tsai z National Cheng Kung University Hospital, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do obrazowania medycznego i medycyny precyzyjnej. Zespół Doktor Tsai rozwija opartą na sztucznej inteligencji platformę wykrywania zapalenia płuc wywołanego COVID-19. Zespół ten został jednym ze zwycięzców COVID-19 Global Hackathon. Podczas forum podzieli się swoim zdaniem na temat wpływu ICT na inteligentną branżę medyczną.
  • Charles Cheng, M.D., Ph.D, jest założycielem Healthtech MRI Center, pierwszego na świecie badania przesiewowego MRI w kierunku wykrywania raka i schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Doktor Charles Cheng figuruje w rankingu top 100 doktorów stworzonym przez znany tajwański magazyn „Business Weekly”. Swoją karierę zawodową poświęcił zapewnieniu godnej zaufania i łatwo dostępnej opieki zdrowotnej. Odpowie na pytanie jak będzie wyglądać opieka zdrowotna w przyszłości, jeśli połączymy terapię z technologią VR.
  • Andy Lu, Dyrektor smart healthcare w ASUS Cloud. Był częścią zespołu, który brał udział w projekcie PULS organizowanym przez UE, mającym na celu wypracować rozwiązania dla publicznej opieki zdrowotnej. Podczas wydarzenia Andy Lu podzieli się doświadczeniami z projektów obejmujących wiele krajów i ich inicjatywy.

Wierzymy, że forum będzie cennym źródłem informacji dla pracowników z branży medycznej, ICT oraz startupów.

Udział w webinarium jest bezpłatny! Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim. Szczegółowy program webinarium jest dostępny w poniższym załączniku. 

Wymagana rejestracja poprzez formularz online  

Termin rejestracji upływa 2 listopada 2020 r.

Serdecznie zapraszamy!

Dodatkowe pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 29.10.2020 17:09
Poprawiono: 29.10.2020 16:19
Modyfikujący: Eryk Rutkowski
Udostępniający: Eryk Rutkowski
Autor dokumentów: