30 września 2020

Technologiczny startupie! Poszukujesz inwestora? Weź udział w programie InvestHorizon. Zgłoszenia do 2-go listopada br.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca młode firmy technologiczne do udziału w 6. edycji programu akceleracyjnego organizowanego w ramach InvestHorizon. Uczestnicząc w programie młodzi przedsiębiorcy mają szansę na nawiązanie kontaktów z innymi przedsiębiorcami, trenerami oraz z inwestorami.

Czym jest Invest Horizon?

To projekt finansowany ze środków Komisji Europejskiej w porozumieniu z programem EUREKA. Jego realizacja odbywa się w międzynarodowym konsorcjum, w skład którego wchodzą wiodące w Europie instytucje finansowe, zajmujące się pozyskiwaniem finansowania dla startupów, w tym m.in. bank inwestycyjny BPI France.

Cele projektu

Celem InvestHorizon jest pomoc zaawansowanym technologicznie europejskim start-upom w pozyskaniu finansowania w ramach Rundy Inwestycyjnej Serii A.  Środki pozyskane przez startup w ramach tej rundy są wykorzystywane przede wszystkim na potwierdzenie zapotrzebowania rynku na produkt startupu w dużej skali. Inwestorzy w rundach inwestycyjnych serii A w zamian za kapitał uzyskują bardzo silne prawa (preferencje) w startupie powiązane z ich udziałami.

Runda inwestycyjna Serii A skierowana jest do start-upów, które:

  • dysponują technologią, która może być skalowalna;
  • wykażą realne zapotrzebowanie na swój produkt czy usługę, które przekłada się na pozyskiwanie klientów i stały wzrost;
  • posiadają biznes plan opisujący m.in. sposób skalowania biznesu;
  • mają zespół składający się nie tylko z założycieli, ale również z osób kluczowych.

W ramach InvestHorizon polskie firmy technologiczne mogą skorzystać z 4-6 miesięcznego programu akceleracyjnego, który obejmuje:

  • open services (webinaria, szkolenia online);
  • coaching i mentoring prowadzony w ramach grup tematycznych  tzw. Online Trust Groups;
  • szyte na miarę spotkania z inwestorami;
  • spotkania typu Bootcamp – których celem jest m.in. wypracowanie poprzez coaching kluczowych problemów i wyzwań związanych ze skalowaniem produktu/usługi;
  • szkolenie dotyczące pitchingu;
  • udział w sesjach pitchingowych (online i stacjonarnie) przed zaproszonymi inwestorami (Venture Capital: korporacje, anioły biznesu, etc.).

Zgłoś swój udział

Aby wziąć udział w programie, należy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej.

Zgłoszenia można składać do 2-go listopada br.

Dodatkowych informacji udziela Monika Fiszer: email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opublikowano: 30.09.2020 08:23
Poprawiono: 30.09.2020 12:39
Modyfikujący: Eryk Rutkowski
Udostępniający: Eryk Rutkowski
Autor dokumentów: