31 lipca 2020

Jak prowadzić e-sprzedaż o europejskim zasięgu. Webinarium 28 września br.

Już 28 września 2020 roku zapraszamy wszystkich przedsiębiorców z sektora MŚP na bezpłatne webinarium pt.: Jak prowadzić e-sprzedaż o europejskim zasięgu czyli handel elektroniczny w Unii Europejskiej.

Webinarium poprowadzą eksperci z Kancelarii Prawnej BRID&BIRD:  Paulina Bełzak  specjalizująca się w sprawach z zakresu ochrony danych osobowych, ochrony prywatności i e-commerce oraz Marcin Alberski – specjalista zakresu regulacji telekomunikacyjnych i nowych usług telekomunikacyjnych ( m.in. technologie 5G. usługi VoIP, usługi e-SIM, geolokalizacja). 

W programie webinarium:

  • Obowiązki związane z prowadzeniem sklepu internetowego (sprzedaż produktów w opakowaniach, sprzedaż produktów bezpiecznych, oznakowanie CE)
  • Omówienie podstawowych aspektów sprzedaży towarów i usług przez Internet (B2C) na terenie UE (geoblokowanie, prawo i jurysdykcja właściwa, zmiany w podatku VAT wg Dyrektywy 2019/1995)
  • Relacje sklepów internetowych z platformami internetowymi, zgodnie z Rozporządzeniem (UE) 2019/1150 (portale aukcyjne, wyszukiwarki internetowe)
  • Ochrona praw konsumentów (regulamin sklepu, uprawnienia z tytułu rękojmi lub gwarancji, rozwiązywanie sporów z konsumentami)
  • Ochrona danych osobowych (podstawy przetwarzania danych, akcje marketingowe, obowiązki przedsiębiorcy)

 

Kiedy?

28 września br. godz. 11:30 – 13:00

Jak wziąć udział?

Webinar jest otwarty i nie wymaga rejestracji. W dniu transmisji uaktywni się poniższy player, w którym obejrzysz materiał.

Organizatorem wydarzenia jest PARP w ramach działań Enterprise Europe Network.

Serdecznie zapraszamy.

Opublikowano: 31.07.2020 10:58
Poprawiono: 31.07.2020 11:11
Modyfikujący: Michalina Ziomek
Udostępniający: Michalina Ziomek
Autor dokumentów: