Pomiń nawigację

8 czerwca 2020

Współpraca MŚP z instytucjami finansowymi w czasach kryzysowych – obejrzyj nagranie z webinarium

Udostępnij

Od marca 2020 roku kryzys spowodowany pandemią COVID-19 zatrzymał gospodarkę europejską. Przerwane zostały łańcuchy dostaw i spadł popyt ze strony konsumentów, co odbiło się na przedsiębiorcach, którzy zaczęli tracić płynność finansową przy jednoczesnym ograniczeniu dostępu do finansowania. Wsparcie w tym trudnym czasie oferują programy pomocowe UE dostępne dla przedsiębiorstw w państwach członkowskich.

Jak finansować przedsiębiorstwo w kryzysie?

Na to pytanie odpowiadali eksperci podczas webinarium: „Współpraca MŚP z instytucjami finansowymi w czasach kryzysowych”, które odbyło się w dniu 8 czerwca 2020 roku. Webinarium poprowadzili Michał Gorzelak i Sebastian Sobieraj z Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów UE, a także przedstawiciele BGK, Alior Banku oraz Pekao Leasing.

Iwona Bujak z Pekao Leasing przedstawiła programy wsparcia dla przedsiębiorców w ramach unijnych programów COSME oraz InnoFin.

Michał Rusinek z BGK mówił o Gwarancji BGK oferowanej firmom z krótką historią kredytową. Zaprezentowana została również Gwarancja de minimis, gdzie prowizję obniżono do 0%. Szczegółowo przedstawiono również Gwarancję Biznesmax z Funduszu Gwarancyjnego POIR z dotacją oraz Gwarancję FGP. Eksperci z Alior Banku opowiadali o instrumentach wspierających, m.in. faktoringu oraz zabezpieczeniu spłaty stóp procentowych.

Z webinarium dowiesz się m.in.:

  • jakie instrumenty finansowe banki oferują firmom w dobie pandemii,
  • na jakie wsparcie w czasie kryzysu mogą liczyć firmy ze strony instytucji finansowych.

Organizatorem wydarzenia był PARP w ramach działań Centrum Rozwoju MŚP we współpracy z Krajowym Punktem Kontaktowym ds. Instrumentów Finansowych Programów EU, działającym przy Związku Banków Polskich.

Pliki do pobrania

Zobacz więcej podobnych artykułów