18 lipca 2019

Spotkania biznesowe w Norwegii - finansowanie projektów wprowadzających technologie przyjazne środowisku

Potrzebujesz finansowania, partnera lub inspiracji do realizacji projektu z zakresu „zielonych” technologii? Giełda kooperacyjna w Norwegii pomoże Ci wykonać pierwszy krok. Nawiąż współpracę z norweskim partnerem i zwiększ swoje szanse na uzyskanie dotacji nawet do 4 000 000 złotych.

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej giełdzie kooperacyjnej i konferencji, które obędą się 25 września 2019 roku w Oslo, w Norwegii.

Dla kogo przeznaczone są spotkania?

Dla firm realizujących projekty pro-środowiskowe, które wpisują się w zakres tzw. gospodarki obiegu zamkniętego (ang. circular economy), a w szczególności:

 • Zmniejszają zużycie materiałów i innych zasobów,
 • Wydłużają żywotność produktów, materiałów i zasobów,
 • Ograniczają produkcję odpadów,
 • Wykorzystują biomasę jako źródło energii w miejsce nieodnawialnych źródeł energii,
 • Chronią obszary lądowe i wodne przed zanieczyszczeniem poprzez neutralizowanie istniejących koncentracji odpadów i zanieczyszczeń, ograniczanie ich nowych źródeł, a także tworzenie biodegradowalnych plastików.

Giełda kooperacyjna odbędzie się w ramach Oslo Innovation Week. Jest to najważniejsza w Norwegii impreza skupiająca obecnych i przyszłych innowatorów, startupy, menedżerów, inwestorów i ich środowiska. Zachęcamy do zapoznania się z bogatym programem tego wydarzenia.

Koszty

Udział w giełdzie kooperacyjnej i towarzyszących jej wydarzeniach jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają koszty transportu i zakwaterowania we własnym zakresie.

Uczestnikom przysługuje:

 • Wpis do internetowego katalogu uczestników giełdy kooperacyjnej,
 • Indywidualny harmonogram spotkań,
 • Udział w branżowym wydarzeniu networkingowym (z poczęstunkiem) w przeddzień giełdy kooperacyjnej, tj. 24 września w godz. 18.00-23.00 – polecamy wykorzystanie tej nieformalnej okazji do nawiązywania kontaktów i prowadzenia dłuższych rozmów biznesowych,
 • Wsparcie logistyczne, pomoc przy rejestracji oraz podczas trwania giełdy,
 • Poczęstunek (lunch) w dniu organizacji giełdy kooperacyjnej.

Jak to działa?

 • Uczestnicy opisują krótko potencjalny projekt grantowy oraz rolę poszukiwanego partnera norweskiego w formularzu rejestracyjnym on-line. Treść formularza podlega weryfikacji i zatwierdzeniu przez organizatorów;
 • Dane zarejestrowanych firm umieszczane są w katalogu na stronie internetowej giełdy kooperacyjnej;
 • Z katalogu on-line zarejestrowani uczestnicy dokonują wyboru firm, z którymi chcieliby spotkać się podczas giełdy;
 • 25 września 2019 r. przy ponumerowanych stolikach odbędą się serie uprzednio zaaranżowanych indywidualnych spotkań po 20 minut każde.

Oficjalnym językiem spotkań będzie jęz. angielski.

Granty Norweskie

PARP ogłosi jesienią 2019 r. konkursy grantowe w ramach realizacji programu Grantów Norweskich w sekcji „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” na lata 2014-2021. Planowane jest m.in. wsparcie dla opracowania i wprowadzania  innowacji produktowych lub procesowych, które zmniejszają negatywny wpływ firmy na  środowisko. Rozwiązania te powinny być nowe przynajmniej w wymiarze firmy, choć zachęcamy do tworzenia (B+R) i komercjalizacji rozwiązań innowacyjnych w skali rynku. Dotacje będą mogły pokryć do 70% kosztów kwalifikowanych i wynosić nawet 8 mln złotych.

Czynnikiem zwiększającym szanse otrzymania grantu będzie realizacja projektu grantowego w partnerstwie z podmiotem norweskim, dlatego zachęcamy do udziału w giełdzie kooperacyjnej firmy, które współpracują już z Norwegią lub mają pomysł na wspólne przedsięwzięcie biznesowe z podmiotem norweskim. Spotkania b2b są najlepszą okazją do poznania partnerów z Norwegii. To efektywny, tani i wygodny sposób na przedstawienie się wielu potencjalnym partnerom biznesowym w jednym miejscu i czasie.

Zarejestruj się już dzisiaj

Wszystkich zainteresowanych udziałem w giełdzie kooperacyjnej prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie, na której znajduje się także program imprezy.

Uwaga! W przypadku dużej liczby chętnych organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru firm uczestniczących w wydarzeniu.

Więcej informacji na temat Oslo Innovation Week 2019

Granty Norweskie dla przedsiębiorców

Dodatkowych informacji udziela p. Sylwia Banaszkiewicz, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefon: 22 432 82 97.

Organizatorami są Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Innovation Norway.

 

Opublikowano: 18.07.2019 14:02
Poprawiono: 27.08.2019 13:15
Modyfikujący: mariusz_idzikowski
Udostępniający: mariusz_idzikowski
Autor dokumentów: