14 czerwca 2019

Misja do Oslo – technologie poprawiające jakość życia

Trwa misja gospodarcza do Norwegii polskich firm z branży „welfare tech”, czyli tworzących technologie rehabilitacyjne i poprawiające jakość życia osób z ograniczeniami funkcjonalnymi, a szczególnie osób starszych. W czwartek uczestnicy misji spotkali się z panią Ambasador RP w Norwegii, Iwoną Woicką-Żuławską oraz kierownikiem biura PAIH w Oslo, panią Martaleną Madej, które szczegółowo przedstawiły uwarunkowania ekspansji do Norwegii dla firm z  sektorów okołomedycznych oraz tamtejszą kulturę biznesową. Odbyło się również spotkanie z agencją Innovation Norway, która nadzoruje dystrybucję Grantów Norweskich oraz wspiera przedsiębiorczość w Norwegii.

W misji uczestniczy 9 polskich firm z różnych dziedzin, których działalność mieści się w pojęciu „welfare”: Centrum Techniki Laserowej - LASERINSTRUMENTS sp. z o.o. (lasery wspomagające terapie onkologiczne i cukrzycowe); HealthUp sp. z o.o. (właściciel marki AioCare – domowego systemy diagnozowania i terapii astmy i POChP); APO Stomatologia sp. z o.o. (połączenie leczenia ortodontycznego z logopedycznym);  Evertop sp. z o.o. (system komputerowysy zmniejszający inwazyjność terapii guzów w jamie brzusznej); Garden Spot (ogrody wertykalne w terapii ludzi starszych i z niepełnosprawnościami); Kinetic Centrum Nowoczesnej Audiologii (leczenie szumów usznych - neurobiologia); WHEELSTAIR sp. z o.o. (urządzenie pokonujące bariery architektoniczne dla osób starszych i z niepełnosprawnościami); vBionic sp. z o.o. (robotyczna proteza ręki) oraz Klaster MedSilesia - Śląska Sieć Wyrobów Medycznych.

Dziś – drugiego dnia misji, w siedzibie największego norweskiego klastra medycznego Norway Health Tech, polscy przedsiębiorcy rozmawiają z przedsiębiorcami norweskimi na temat potencjalnych partnerstw projektowych do Grantów Norweskich. Przedstawiciel PARP przedstawi również szczegółowe warunki uzyskania dofinansowania dla branży „welfare tech”.

Przedsiębiorcy z panią Ambasador Iwoną Woicką-Żuławską
Spotkanie w siedzibie Innovation Norway
Spotkania B2B