28 stycznia 2019

Arab Health 2019 – polskie firmy na największych targach medycznych Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej

Dzisiaj ruszają jedne z największych targów medycznych na świecie – Arab Health. Jak co roku, od czterdziestu czterech lat, do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zjeżdżają wystawcy sprzętu medycznego z całego świata, w tym coraz liczniej z Polski. W najważniejszych targach medycznych dla regionu MENA (Bliski Wschód i Afryka Północna), w 2019 roku udział weźmie ponad cztery tysiące wystawców z 66 krajów – producentów, usługodawców, dystrybutorów – oraz 85 tysięcy odwiedzających ze 160 państw.

Targi to dobra okazja do budowania świadomości marki, jej promocji oraz do nawiązywania relacji biznesowych – oprócz specjalistów praktyków, wśród odwiedzających są m.in. ordynatorzy, zarządcy szpitali, przedstawiciele systemów opieki zdrowotnej, jak i dystrybutorzy sprzętu medycznego. Obecność na targach pozwala też zapoznać się najnowszymi trendami w branży.

Wystawcy zaprezentują produkty i usługi w ośmiu kategoriach: sprzęt medyczny i urządzenia, produkty jednorazowego użytku, obrazowanie i diagnostyka, produkty ortopedyczne, infrastruktura medyczna, świadczenia opieki zdrowotnej, systemy IT oraz farmaceutyki i suplementy.

Wśród 39 stoisk narodowych znajduje się również polskie, którego organizacja, po raz pierwszy na tej imprezie, przypadła Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W ramach stoiska, polscy przedsiębiorcy będą mogli nieodpłatnie skorzystać z przestrzeni do spotkań biznesowych, a także promować swoje produkty i rozwiązania. Zostaną też udostępnione materiały promocyjne firm, zarówno drukowane, jak i audiowizualne. To szansa na promocję i nawiązanie kontaktów przede wszystkim przez przedsiębiorstwa, dla których wynajęcie własnej przestrzeni wystawienniczej jest zbyt kosztowne. W gronie 60 firm, które skorzystają ze stoiska narodowego jest m.in. kielecki Funtronic.

Udział w Arab Health daje nam możliwość dostępu do rządowych i pozarządowych organizacji związanych z służbą zdrowia i rehabilitacją. Region Bliskiego Wschodu jest otwarty na nowe technologie i jednocześnie coraz więcej instytucji zajmuje się profilaktyka i rehabilitacją. Liczymy, ze kontakty nawiązane podczas targów pozwolą otworzyć się na szerszy rynek, przede wszystkim służby zdrowia w Arabii Saudyjskiej i Omanie – mówi Zbigniew Tlałka, przedstawiciel firmy Funtronic oferującej interaktywną podłogę Magiczny Dywan oraz dedykowany do niej zestaw gier wspomagających zarówno proces uczenia, jak i rehabilitacji.

Spółka jest obecna na rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie działa w obszarze edukacyjnym od 2017 roku, natomiast po raz pierwszy bierze udział w Arab Health, i w ogóle w targach o profilu medycznym. Chce tu promować swoje rozwiązanie w kontekście wspomagania rehabilitacji u dzieci. – Podczas gier wykonują one czynności, który byłyby zalecane przez rehabilitanta – wyjaśnia. Pomocny może być fakt, że używający ich produktu doktor Rashed Al Hashem, został wybrany najlepszym nauczycielem na obszarze Bliskiego Wschodu w konkursie Mohamed bin Zayed Award – jego Smart Carpet Laboratorium oparte na Funtronic uznano za innowacyjne w zakresie edukacji obejmującej zajęcia z dziećmi specjalnej troski. – Oprócz tego, chcemy też dotrzeć do domów opieki, gdzie nasze gry angażują pacjentów psychicznie i fizycznie – mówi.

Pośród firm, które zdecydowały się promować swoją ofertę na stoisku narodowym jest gliwicka firma EGZOTech specjalizująca się w projektowaniu i produkcji urządzeń rehabilitacyjnych. – Arab Health to jedna z najważniejszych imprez targowych w kalendarzu branżowym. W tym roku po raz pierwszy będziemy mieć możliwość udziału i zaprezentowania swoich produktów. Nasza sieć sprzedaży obejmuje już niektóre kraje z regionu, ale wciąż zależy nam na pozyskaniu nowych kontaktów i zainicjowaniu współpracy z kolejnymi dystrybutorami. Na stoisku będziemy promować nasz flagowy produkt – robota Luna EMG, który ułatwia i wspiera rehabilitację pacjentów neurologicznych i ortopedycznych – mówi Anna Poświata, clinical manager w EGZOTech.

Wydarzenie potrwa od 28 do 31 stycznia 2019 r.