Pomiń nawigację

8 stycznia 2019

Ponad 10 godzin szkoleń z oznakowania CE w „Szkole dla eksportera”

Udostępnij

Często otrzymujemy pytania dotyczące oznakowania CE na produktach wprowadzanych na rynek. Wątpliwości budzi sama konieczność stosowania znaku CE, jak również sposób jego uzyskania. Dlatego w ramach naszego cyklu „Szkoła dla eksportera” powstało już ponad 10 godzin szkoleń z tej tematyki.

Najnowsze filmy dotyczą wymagań dla maszyn, zarówno z punktu widzenia podmiotów wprowadzających je na rynek (dyrektywa „maszynowa”) jak również ich użytkowników (dyrektywa „narzędziowa”) oraz wyrobów budowlanych.

W 19-odcinkowym szkoleniu dotyczącym wyrobów budowlanych przedstawiamy pełen zakres Rozporządzenia CPR 305/2011 (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011) oraz aspekty ustawy o wyrobach budowlanych, która wdraża je do polskiego prawodawstwa. Koncentrujemy się na niezbędnej dokumentacji oraz aspektach wprowadzania wyrobu budowlanego na rynek Unii Europejskiej.

W szkoleniu na temat dyrektywy „maszynowej” powiemy, kogo dotyczy ta dyrektywa i w jaki sposób spełnić jej wymagania. Opowiemy też, co oznaczają wymagania zasadnicze oraz jakie informacje powinny zostać zamieszczone w dokumentacji technicznej i jak prawidłowo oznakować maszynę.

Z kolei seria filmów dotycząca dyrektywy "narzędziowej" WED 2009/104/WE pomoże odpowiedzieć na pytania kogo i jakich sprzętów ona dotyczy oraz jakie działania pracodawca powinien zrealizować, jeżeli zamierza wyposażyć stanowisko pracy w jakąś maszynę.

Do każdego z tych filmów można pobrać prezentację w pdf.

 

Zobacz również pozostałe szkolenia związane z oznakowaniem CE:

Oznakowanie CE - czyli unijne dyrektywy nowego i globalnego podejścia

Wprowadzanie urządzeń elektrycznych na rynek UE

Oznakowanie produktów w Unii Europejskiej

Opakowania przeznaczone do kontaktu z żywnością

Znakowanie zabawek znakiem CE

 

Masz pytania związane z oznakowaniem CE Twojego produktu? Wyślij je do nas.

Pliki do pobrania

Zobacz więcej podobnych artykułów