PARP
EEN
Wsparcie biznesu
w zasięgu ręki

Polska firma Agromat nominowana do nagrody Enterprise Europe Network Awards 2018

Nagroda Enterprise Europe Network Award 2018 ma na celu wyróżnienie usług sieci w ciągu ostatnich 10 lat, które doprowadziły lub przyczyniają się do tworzenia miejsc pracy i wzrostu gospodarczego. Z pomocą sieci uhonorujemy również inspirujących przedsiębiorców, którzy wprowadzają innowacje i rozwijają swoją działalność na rynkach zagranicznych. To już ostatnia możliwosć oddania głosu na swojego faworyta, ponieważ głosowanie kończy się 17 czerwca.Poznaj wszystkich nominowanych

Zagłosuj

 

BHZ Agromat nominowaną do tegorocznej nagrody Network Awards

Zachęcamy do głosowania na firmę Agromat, która znalazła się w gronie 10 nominowanych do nagrody.

Założona w Polsce w 2008 r., rozpoczęła działalność importując organiczne ziarna z Europy Wschodniej i sprzedając je w całej UE. Agromat miał od początku jasny cel ekspansji międzynarodowej, ale potrzebował pomocy, aby zacząć. Kierując się wskazówkami eksperów Enterprise Europe Network w Polsce, Agromat zaczął brać udział w imprezach matchmakingowych i misjach gospodarczych, aby nawiązać współpracę z zagranicznymi firmami.

Ta współpraca doprowadziła do międzynarodowego sukcesu firmy. Dzięki wsparciu Sieci w ciągu ostatnich dziewięciu lat, firma zwiększyła zyski o 575%, a nawet rozszerzyła swoją działalność na sektor turystyczny, otwierając pensjonat i spa w 2013 roku. Z czterema pełnoetatowymi pracownikami firma zyskała 50 klientów dziewięć krajów i stała się trzecią co do wielkości firmą handlującą zbożem organicznym w Polsce.

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na organiczne ziarno, Agromat bada obecnie możliwości partnerstwa na Słowacji, w Czechach i na Ukrainie.