PARP
EEN
Wsparcie biznesu
w zasięgu ręki

Polsko-amerykańskie spotkania biznesowe, 15 kwietnia 2016 r., Warszawa

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zaprasza do udziału w polsko-amerykańskich spotkaniach biznesowych, które odbędą się 15 kwietnia 2016 r., w Warszawie.Spotkania adresowane są do firm zainteresowanych ekspansją na rynek amerykański, reprezentujących sektory wysokotechnologiczne, ze szczególnym uwzględnieniem sektora maszynowego, technologii wodnych, suplementów diety, branży rozrywkowej.

Taka formuła spotkań to efektywny, tani i wygodny sposób na spotkanie potencjalnych partnerów biznesowych w jednym miejscu i czasie.

Udział w spotkaniach umożliwi:

  • nawiązanie kontaktów biznesowych,
  • wymianę doświadczeń z zagranicznymi przedstawicielami biznesu,
  • pozyskanie nowych zleceń.

Oficjalnym językiem spotkań będzie język angielski.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniach prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (w języku angielskim) i przesłanie do 8 kwietnia 2016 r. drogą elektroniczną na adres agnieszka_promianowska@parp.gov.pl lub faksem (+ 22 432 70 46).


Ze względu na ograniczoną miejsc, o zapisach na poszczególne spotkania decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Dlaczego warto?

  • Newada jest jednym z kilku stanów bez stanowego podatku od dochodów osobistych. Opcje podatkowe są w kompetencjach władz hrabstw.
  • Czołowy park technologiczny w Newadzie, Tahoe-Reno Industrial Center (TRIC), jest największym parkiem technologicznym na świecie, jeśli chodzi o powierzchnię, zajmując ponad 43300 hektarów ziemi. Właśnie tutaj, TESLA wybudowała największą na świecie fabrykę baterii.
  • W Newadzie wynaleziono pierwszy na świecie bezzałogowy statek latający (dron), a stan ten dostał od rządu federalnego wyłączność na testowanie dronów (polscy producenci, którzy będą chcieli wejść na rynek dronów USA, będą musieli je testować w Newadzie).
  • Idealne warunki na testowanie samolotów bezzałogowych, średnio 320 słonecznych dni, mała populacja, a jednak niedaleko dużych miast, takich jak: Las Vegas, Reno, Carson City.
  • Prawie 150 lat temu zostały wykryte wielkie depozyty minerałowe w Nevadzie, a górnictwo jest to nadal główny sektor gospodarki tego stanu. Znajdujące się tutaj światowej klasy złoża złota i srebra, stanowią największy eksport Nevady. Również, największa Polska inwestycja górnicza w Stanach Zjednoczonych, mieści się właśnie w Newadzie.

 

Główne Miasta i Regiony Nevady:

 

Reno/Tahoe

-Jednodniowy zasięg tirów do 56 mln osób (18% populacji USA),

-Trzy godziny do San Francisco,

-W połowie drogi między Kanadą i Meksykiem,

-Znajdują się tutaj siedziby takich firm jak: Tesla, Apple, Intuit, Amazon.

Carson City

-Stolica Stanu Nevady, w północnej części Nevady, 20 minut od Reno,

-Rząd stanowy jest największym pracodawcą, poza rządem, główne sektory ekonomiczne w Carson City to: medycyna i biotechnologia. Znane firmy takie jak: Apple, Microsoft, Amazon, Boeing, Cisco, Intuit, SWITCH, General Electric i Intuit założyły oddziały w Carson City.

Las Vegas

-        Centrum USA dla banków danych. SWITCH operuje największy bank danych na świecie w Newadzie i w Las Vegas,

-        Miasto kojarzonej jest m. in. z targami takimi jak CES (Consumer Electronics Show) – targi elektroniki konsumenckiej.

Spotkania odbędą się w w Warszawie.

Prosimy o kontakt:

Agnieszka Promianowska

Tel. 022 432 83 74

e-mail: agnieszka_promianowska@parp.gov.pl

Serdecznie zapraszamy!

 

Profile firm amerykańskich

Formularz zgłoszeniowy